Image for DW-39-10-F-S-470 is not available
DW-39-10-F-S-470
DigiKey Part Number
612-DW-39-10-F-S-470-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-10-F-S-470
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height
0.470" (11.938mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
39
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)