Image for DW-39-09-F-Q-385 is not available
DW-39-09-F-Q-385
DigiKey Part Number
612-DW-39-09-F-Q-385-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-09-F-Q-385
Detailed Description
78 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height
0.385" (9.779mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
78
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)