Image for DW-39-07-G-S-320 is not available
DW-39-07-G-S-320
DigiKey Part Number
612-DW-39-07-G-S-320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-39-07-G-S-320
Detailed Description
39 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Stack Height
0.320" (8.128mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Positions
39
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)