Image for DW-38-19-L-D-810 is not available
DW-38-19-L-D-810
DigiKey Part Number
612-DW-38-19-L-D-810-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-19-L-D-810
Detailed Description
76 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height
0.810" (20.574mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
76
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)