Image for DW-38-19-L-D-1000 is not available
DW-38-19-L-D-1000
DigiKey Part Number
612-DW-38-19-L-D-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-19-L-D-1000
Detailed Description
76 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height
1.000" (25.400mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
76
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)