Image for DW-38-15-F-S-215 is not available
DW-38-15-F-S-215
DigiKey Part Number
612-DW-38-15-F-S-215-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-15-F-S-215
Detailed Description
38 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height
0.215" (5.461mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
38
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)