Image for DW-38-13-F-T-925 is not available
DW-38-13-F-T-925
DigiKey Part Number
612-DW-38-13-F-T-925-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-13-F-T-925
Detailed Description
114 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height
0.925" (23.495mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
114
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)