Image for DW-38-13-F-D-815 is not available
DW-38-13-F-D-815
DigiKey Part Number
612-DW-38-13-F-D-815-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-13-F-D-815
Detailed Description
76 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height
0.815" (20.700mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
76
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)