Image for DW-38-12-F-Q-710 is not available
DW-38-12-F-Q-710
DigiKey Part Number
612-DW-38-12-F-Q-710-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-12-F-Q-710
Detailed Description
76 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height
0.710" (18.034mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
76
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)