Image for DW-38-07-T-S-244 is not available
DW-38-07-T-S-244
DigiKey Part Number
612-DW-38-07-T-S-244-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-07-T-S-244
Detailed Description
38 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height
0.244" (6.198mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)