Image for DW-38-07-T-D-302 is not available
DW-38-07-T-D-302
DigiKey Part Number
612-DW-38-07-T-D-302-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-07-T-D-302
Detailed Description
76 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.018" (0.457mm)
Series
Length - Stack Height
0.302" (7.671mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
76
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)