Image for DW-38-07-S-S-267 is not available
DW-38-07-S-S-267
DigiKey Part Number
612-DW-38-07-S-S-267-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-38-07-S-S-267
Detailed Description
38 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.053" (1.346mm)
Length - Stack Height
0.267" (6.782mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)