Image for DW-37-19-F-Q-985 is not available
DW-37-19-F-Q-985
DigiKey Part Number
612-DW-37-19-F-Q-985-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-37-19-F-Q-985
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
74 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height
0.985" (25.019mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
74
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)