Image for DW-37-15-L-S-340 is not available
DW-37-15-L-S-340
DigiKey Part Number
612-DW-37-15-L-S-340-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-37-15-L-S-340
Detailed Description
37 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height
0.340" (8.636mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
37
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)