Image for DW-37-14-F-T-1110 is not available
DW-37-14-F-T-1110
DigiKey Part Number
612-DW-37-14-F-T-1110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-37-14-F-T-1110
Detailed Description
111 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height
1.110" (28.194mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
111
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)