Image for DW-37-13-L-T-735 is not available
DW-37-13-L-T-735
DigiKey Part Number
612-DW-37-13-L-T-735-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-37-13-L-T-735
Detailed Description
111 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height
0.735" (18.669mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
111
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)