Image for DW-37-12-L-D-545 is not available
DW-37-12-L-D-545
DigiKey Part Number
612-DW-37-12-L-D-545-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-37-12-L-D-545
Detailed Description
74 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height
0.545" (13.843mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
74
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)