Image for DW-37-12-F-Q-730 is not available
DW-37-12-F-Q-730
DigiKey Part Number
612-DW-37-12-F-Q-730-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-37-12-F-Q-730
Detailed Description
74 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height
0.730" (18.542mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
74
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)