Image for DW-37-07-L-S-260 is not available
DW-37-07-L-S-260
DigiKey Part Number
612-DW-37-07-L-S-260-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-37-07-L-S-260
Detailed Description
37 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.060" (1.524mm)
Length - Stack Height
0.260" (6.604mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)