Image for DW-36-20-T-S-815 is not available
DW-36-20-T-S-815
DigiKey Part Number
612-DW-36-20-T-S-815-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-20-T-S-815
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-36-20-T-S-815 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height
0.815" (20.700mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)