Image for DW-36-20-F-Q-850 is not available
DW-36-20-F-Q-850
DigiKey Part Number
612-DW-36-20-F-Q-850-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-20-F-Q-850
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.850" (21.590mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
72
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)