Image for DW-36-15-L-S-210 is not available
DW-36-15-L-S-210
DigiKey Part Number
612-DW-36-15-L-S-210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-15-L-S-210
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height
0.210" (5.334mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)