Image for DW-36-14-L-T-940 is not available
DW-36-14-L-T-940
DigiKey Part Number
612-DW-36-14-L-T-940-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-14-L-T-940
Detailed Description
108 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height
0.940" (23.876mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
108
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)