Image for DW-36-14-L-S-1135 is not available
DW-36-14-L-S-1135
DigiKey Part Number
612-DW-36-14-L-S-1135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-14-L-S-1135
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-36-14-L-S-1135 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height
1.135" (28.829mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)