Image for DW-36-07-T-S-207 is not available
DW-36-07-T-S-207
DigiKey Part Number
612-DW-36-07-T-S-207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-07-T-S-207
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.113" (2.870mm)
Length - Stack Height
0.207" (5.258mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)