Image for DW-36-07-T-D-201 is not available
DW-36-07-T-D-201
DigiKey Part Number
612-DW-36-07-T-D-201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-07-T-D-201
Detailed Description
72 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.119" (3.023mm)
Series
Length - Stack Height
0.201" (5.105mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
72
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)