Image for DW-36-07-L-S-211-LL is not available
DW-36-07-L-S-211-LL
DigiKey Part Number
612-DW-36-07-L-S-211-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-07-L-S-211-LL
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height
0.211" (5.359mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)