Image for DW-36-07-G-S-268 is not available
DW-36-07-G-S-268
DigiKey Part Number
612-DW-36-07-G-S-268-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-07-G-S-268
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.052" (1.321mm)
Length - Stack Height
0.268" (6.807mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)