Image for DW-36-07-G-S-241 is not available
DW-36-07-G-S-241
DigiKey Part Number
612-DW-36-07-G-S-241-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-36-07-G-S-241
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height
0.241" (6.121mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)