Image for DW-35-20-F-T-845 is not available
DW-35-20-F-T-845
DigiKey Part Number
612-DW-35-20-F-T-845-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-35-20-F-T-845
Detailed Description
105 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
0.845" (21.463mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)