Image for DW-35-19-L-T-790 is not available
DW-35-19-L-T-790
DigiKey Part Number
612-DW-35-19-L-T-790-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-35-19-L-T-790
Detailed Description
105 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height
0.790" (20.066mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
105
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)