Image for DW-35-19-F-T-1030 is not available
DW-35-19-F-T-1030
DigiKey Part Number
612-DW-35-19-F-T-1030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-35-19-F-T-1030
Detailed Description
105 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height
1.030" (26.162mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
105
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)