Image for DW-35-14-F-S-1000 is not available
DW-35-14-F-S-1000
DigiKey Part Number
612-DW-35-14-F-S-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-35-14-F-S-1000
Detailed Description
35 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height
1.000" (25.400mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
35
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)