Image for DW-35-13-F-D-810 is not available
DW-35-13-F-D-810
DigiKey Part Number
612-DW-35-13-F-D-810-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-35-13-F-D-810
Detailed Description
70 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height
0.810" (20.574mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
70
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)