Image for DW-35-08-F-T-245 is not available
DW-35-08-F-T-245
DigiKey Part Number
612-DW-35-08-F-T-245-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-35-08-F-T-245
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
105 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
0.245" (6.223mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
105
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)