Image for DW-35-07-S-S-208 is not available
DW-35-07-S-S-208
DigiKey Part Number
612-DW-35-07-S-S-208-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-35-07-S-S-208
Detailed Description
35 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height
0.208" (5.283mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)