Image for DW-34-20-L-S-655 is not available
DW-34-20-L-S-655
DigiKey Part Number
612-DW-34-20-L-S-655-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-20-L-S-655
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height
0.655" (16.637mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)