Image for DW-34-14-L-D-1015 is not available
DW-34-14-L-D-1015
DigiKey Part Number
612-DW-34-14-L-D-1015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-14-L-D-1015
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height
1.015" (25.781mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
68
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)