Image for DW-34-14-F-S-940 is not available
DW-34-14-F-S-940
DigiKey Part Number
612-DW-34-14-F-S-940-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-14-F-S-940
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height
0.940" (23.876mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)