Image for DW-34-13-L-T-660 is not available
DW-34-13-L-T-660
DigiKey Part Number
612-DW-34-13-L-T-660-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-13-L-T-660
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
102 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.460" (11.684mm)
Length - Stack Height
0.660" (16.764mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
102
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)