Image for DW-34-12-S-D-400 is not available
DW-34-12-S-D-400
DigiKey Part Number
612-DW-34-12-S-D-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-12-S-D-400
Description
CONN HDR 68POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-34-12-S-D-400 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height
0.400" (10.160mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
68
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)