Image for DW-34-10-L-S-540 is not available
DW-34-10-L-S-540
DigiKey Part Number
612-DW-34-10-L-S-540-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-10-L-S-540
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height
0.540" (13.716mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)