Image for DW-34-10-F-S-320 is not available
DW-34-10-F-S-320
DigiKey Part Number
612-DW-34-10-F-S-320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-10-F-S-320
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height
0.320" (8.128mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)