Image for DW-34-09-F-S-403 is not available
DW-34-09-F-S-403
DigiKey Part Number
612-DW-34-09-F-S-403-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-09-F-S-403
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-34-09-F-S-403 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height
0.403" (10.236mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
34
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)