Image for DW-34-07-T-D-207 is not available
DW-34-07-T-D-207
DigiKey Part Number
612-DW-34-07-T-D-207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-07-T-D-207
Detailed Description
68 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.113" (2.870mm)
Series
Length - Stack Height
0.207" (5.258mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
68
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)