Image for DW-34-07-L-S-221-LL is not available
DW-34-07-L-S-221-LL
DigiKey Part Number
612-DW-34-07-L-S-221-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-07-L-S-221-LL
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height
0.221" (5.613mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)