Image for DW-34-07-G-S-203-LL is not available
DW-34-07-G-S-203-LL
DigiKey Part Number
612-DW-34-07-G-S-203-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-34-07-G-S-203-LL
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.117" (2.972mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.203" (5.156mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Kinked Pin, Solder
Number of Positions
34
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Color
Black
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)