Image for DW-33-20-L-T-615 is not available
DW-33-20-L-T-615
DigiKey Part Number
612-DW-33-20-L-T-615-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-20-L-T-615
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
99 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.405" (10.287mm)
Length - Stack Height
0.615" (15.621mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
99
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)