Image for DW-33-20-L-S-835 is not available
DW-33-20-L-S-835
DigiKey Part Number
612-DW-33-20-L-S-835-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-20-L-S-835
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height
0.835" (21.209mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
33
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)