Image for DW-33-19-L-S-865 is not available
DW-33-19-L-S-865
DigiKey Part Number
612-DW-33-19-L-S-865-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-19-L-S-865
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height
0.865" (21.971mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
33
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)